Márka adatlapok

Ezen az oldalon magyar márkák történetét mutatjuk be.

1-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 

Pannónia

A márka rövid bemutatása és története:

 

1908-ban hivatalosan is megalakult a cég " Stauffer és Fiai Közkereseti Társaság " néven. Fő profiljuk a sajt és vajkészítés volt, amihez az alapanyagot főleg a környező településekből szállították. A Stauffer család Svájc Bern kantonjából származott, mely nevében és címerében is a medvére utal, így az üzemben már a kezdetektől fogva gyártottak Medve néven sajtot. Napjainkban a vállalat legsikeresebb márkája szintén a Medve, mely így kontinuitást jelent a gyár alapítóival. 1930-ban a gyár termékszerkezete alaposan megváltozott, mivel Stauffer Frigyes megvásárolta Svájcban az ömlesztett sajtok gyártásának leírását. 
A kezdeti idők legjelentősebb ömlesztett sajtjai: Füstölt sajt, Szalámis sajt, Medve dobozos sajt, Tehén dobozos sajt, Romadour dobozos sajt, Csikós dobozos sajt és a Gulyás dobozos sajtok voltak. A feljegyzések szerint a cég reklámpropagandája kifogástalan volt: a kiállításokon mind Magyarországon, mind külföldön állandó résztvevők voltak. Ügynöki hálózatuk az egész országra kiterjedt és a kedvező árat, valamint a minőségi színvonalat egész évben garantálni tudták. 1940-ben " Stauffer és Fiai Részvénytársasággá" alakult a cég, ahol a 7500 részvényből 100 kivételével mind a család tulajdonában maradt.
Az üzemet a második világháború idején hadiüzemmé nyilvánították, és e szörnyű évek a gyárnak is rendkívüli károkat okoztak. A fegyverek elhallgattával nem kerülhette el sorsát, 1948. március 25-én államosították. Répcelak a Nyugat - Dunántúli Sajt és Vajtermelő Nemzeti Vállalat irányítása alá került, később megyei szintű tejipari egyesüléseket hoztak létre s így az üzem 1955-től a Vas Megyei Tejipari Vállalathoz tartozott.
Az üzem 1993. november 1-től Répcelaki Sajtgyár Rt. néven önálló vállalatként működött, majd 1995 májusában - a vállalat privatizációja során - a francia Bongrain S.A. szerezte meg a részvények 51 százalékának tulajdonjogát. 

 

Weboldal: http://www.pannontej.hu/

Kapcsolat:

Zannontej Zrt.

Cím: 1097, Budapest,

Könyves Kálmán krt. 5/B.
Telefon:  +36 (1) 455 5000